Меню сайту
Корисні посилання

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Історія Училища

 Історія КВНЗ "Чорнобильське медичне училище"

     Витоки Чорнобильського медичного училища починаються з 1937 року, коли була відкрита школа медичних сестер.

Статус медичного училища навчальний заклад отримує в 1954 році після переводу Велико-Токмаковського медичного училища Запорізької області в м. Чорнобиль (Постанова Ради Міністрів України РСР № 1392 від 7.09.54 р.)

Навчальний процес здійснювало тоді 7 штатних викладачів, обов’язки директора тимчасово виконував Щербатюк І.М., головний лікар ЧЦРЛ.

В 1956 році – перший випуск 59 фельдшерів. В цьому ж році колектив очолив хірург Чорнобильської лікарні Бобрицький Євген Федорович, який працював директором училища до 1988 року. Училище готувало фахівців по двох спеціальностях – фельдшерська та медсестринська.

Аварія на Чорнобильській АЕС 1986 року розділила діяльність навчального закладу на два періоди – до аварії і після аварії.

1986 року училище було евакуйоване в м. Яготин (рішення Київського облвиконкому від 14.07.86 р. № 197), розміщене в приміщенні восьмирічної школи № 2. Адреса навчального закладу змінилася, та залишилися його традиції, назва, студентський та викладацький склад.

1988 року колектив очолив лікар-хірург Глиняний Є.І., а з 2000 року –лікар акушер-гінеколог Сосюкало М.П.

З роками зросла кількість студентів, вимоги до обладнання навчального процесу, все більше відчувались незручності перебування училища у двох пристосованих приміщеннях. А тому  1998 року училищу передано вивільнені корпуси районної лікарні, що дало змогу значно розширити кількість кабінетів, навчальних кімнат, покращити практичну підготовку майбутніх спеціалістів.

2008-2009 навчального року училище повторно  акредитовано як вищий навчальний  заклад освіти І рівня акредитації з правом підготовки медичних сестер та фельдшерів на базі повної середньої школи.

Матеріально-технічна база училища повністю забезпечує підготовку майбутніх медичних спеціалістів. Для цього в училищі працюють 3 лабораторії та 17 кабінетів доклінічної практики, які оснащені сучасними тренажерами та інструментарієм,  різноманітною навчальною та методичною літературою.

До послуг студентів – комп’ютерний клас, бібліотека, читальний зал. Кабінети та лабораторії училища максимально наближені до кабінетів у лікувальних закладах. Так, хірургічний блок включає кабінети доклінічної практики, маніпуляційну, перев’язочну, операційний зал, інтер’єр якого обладнано згідно з сучасними вимогами.

В організації навчального процесу дійову допомогу надає методичний кабінет училища, який постійну увагу приділяє впровадженню сучасних форм і методів навчання, вивченню новітніх технологій.

Навчальний процес забезпечує досвідчений колектив: 23 штатних викладача та 5 спеціалістів-сумісників з числа лікарів районної лікарні, 71,4% з них мають вищу кваліфікаційну категорію, 7 викладачів – відмінники освіти України, 8 - мають звання "Старший викладач".

Справжніми майстрами професійної діяльності в училищі стали: старший викладач вищої категорії  інфекційних хвороб Кузнєцова Л.П., викладач анатомії Штефан Л.Д.,  заступник директора з навчальної  роботи Малюченко Т.М., викладач терапії Шулла М.І., викладач педіатрії Ральченко Г.В.,акушерства та гінекології  Кравченко Т.В. Їхню естафету підхопили та примножили славу рідного закладу молоде покоління викладачів училища: викладачі фізичного виховання Кушніров В.А., та Кушнірова Т.А., викладач хірургії Литвиненко Н.В., викладач іноземної та латинської мов Толкачов О.М., заступник директора з виховної роботи Карасюк Т.В.

Студенти під керівництвом викладачів постійно ведуть у 7 предметних гуртка різнобічну науково-дослідницьку та пошукову роботу, результати якої щорічно висвітлюються на науково-практичній конференції, беруть активну участь у  обласному конкурсі фахової майстерності, на якому постійно виборюють призові місця. В 2005 році студентка училища Очеретько Вікторія зайняла І місце на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед медичних училищ та коледжів України.

Традиційними стали щорічні предметні тижні, декади циклових методичних  комісій. Цікаво й різнобічно проводяться вечори відпочинку, конкурси фахової майстерності, дні народних українських свят, КВК, дієвою й насиченою є робота  волонтерського загону "Милосердя”, спортивного гуртка "Ескулап". Основні віхи діяльності навчального закладу відображені в музеї історії училища.

Більш ніж за піввікову діяльність Чорнобильське медичне училище

підготувало близько 6 тис. спеціалістів. Зараз важко знайти місто чи район України, де б вони не працювали.

Наші випускники поповнили плеяду науковців, професорів, доцентів, організаторів охорони здоров’я, лікарів, медичних сестер, фельдшерів.

Кожного року не тільки з Київської області, але й з інших регіонів України приходять в наше училище юнаки і дівчата, щоб здобути ґрунтовну освіту. А це значить – його історія продовжується!

 

Категорія: Мої статті | Додав: ЧМУ (07.06.2011)
Переглядів: 1209 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2020