Меню сайту
Корисні посилання

Історія коледжу

Історія КВНЗ КОР "Чорнобильський медичний коледж"

          Комунальний  вищий навчальний заклад Київської обласної ради  "Чорнобильський медичний коледж" є правонаступником КВНЗ "Чорнобильське медичне училище", яке перейменоване   відповідно до рішення Київської обласної ради від 28.11.2013 року №706-35-УІ.

          Витоки  ж Чорнобильського медичного коледжу починаються з 1937 року, коли в м. Чорнобиль була відкрита школа медичних сестер.

           В 1954 році навчальний заклад отримує статус медичного училища після переводу Велико-Токмаковського медичного училища Запорізької оьласті в м. Чорнобиль (Постанова Ради Міністрів України РСР №1392 від 7.09.54р.).

Навчальний процес здійснювало тоді 7 штатних викладачів, обов’язки директора тимчасово виконував Щербатюк І.М., головний лікар ЧЦРЛ.

В 1956 році – перший випуск 59 фельдшерів. В цьому ж році колектив очолив хірург Чорнобильської лікарні Бобрицький Євген Федорович, який працював директором училища до 1988 року. Училище готувало фахівців по двох спеціальностях – фельдшерська та медсестринська.

Аварія на Чорнобильській АЕС 1986 року розділила діяльність навчального закладу на два періоди – до і після аварії.

1986 року училище було евакуйоване в м. Яготин (рішення Київського облвиконкому від 14.07.86 р. № 197), розміщене в приміщенні восьмирічної школи № 2. Адреса навчального закладу змінилася, та залишилися його традиції, назва, студентський та викладацький склад.

1988 року колектив очолив лікар-хірург Глиняний Є.І., а з 2000 року – лікар акушер-гінеколог Сосюкало М.П.

З роками зросла кількість студентів, вимоги до обладнання навчального процесу, все більше відчувались незручності перебування училища у двох пристосованих приміщеннях. А тому  1998 року навчальному закладу передано вивільнені корпуси районної лікарні, що дало змогу значно розширити кількість кабінетів, навчальних кімнат, покращити практичну підготовку майбутніх спеціалістів.

Відповідно до вимог нормативних документів училище неодноразово було акредитовано як вищий навчальний  заклад освіти І рівня акредитації з правом підготовки медичних сестер та фельдшерів на базі повної середньої школи.

Нині матеріально-технічна база коледжу повністю забезпечує підготовку майбутніх медичних спеціалістів. Для цього в навчальному закладі працюють 3 лабораторії та 17 кабінетів доклінічної практики, які оснащені сучасними тренажерами та інструментарієм,  різноманітною навчальною та методичною літературою.

До послуг студентів – комп’ютерний клас, бібліотека, читальний зал з комп"ютерами, підключеними до Інтернету. Кабінети та лабораторії коледжу максимально наближені до кабінетів  лікувальних закладів. Так, хірургічний блок включає кабінети доклінічної практики, маніпуляційну, операційний зал, інтер’єр якого обладнано згідно з сучасними вимогами.

В організації навчального процесу дійову допомогу надає методичний кабінет коледжу, який постійну увагу приділяє впровадженню сучасних форм і методів навчання, вивченню новітніх технологій.

Навчальний процес забезпечує досвідчений колектив: 23 штатних викладачі та 5 спеціалістів-сумісників з числа лікарів районної лікарні, 71,4 % з них мають вищу кваліфікаційну категорію, 7 викладачів – відмінники освіти України, 4 – мають звання методиста, 8 -  звання "Старший викладач".

Справжніми майстрами професійної діяльності в коледжі є: викладач інфектології Кузнєцова Л.П., викладач анатомії Штефан Л.Д.,  заступник директора з навчальної  роботи Малюченко Т.М., викладач внутрішньої медицини Шулла М.І., акушерства та гінекології  Кравченко Т.В., завідуюча відділення Карасюк Т.В., викладачі фізичного виховання Кушніров В.А. та Кушнірова Т.А., викладач хірургії Литвиненко Н.В., викладач іноземної та латинської мов Толкачов О.М.. Їхню естафету підхопили та примножили славу рідного закладу молоде покоління викладачів коледжу: викладач неврології та психіатрії та фармакологіії Лісова С.І., викладач педіатрії Мартинюк Т.О. 

Студенти під керівництвом викладачів постійно ведуть у 12 предметних гуртка різнобічну науково-дослідницьку та пошукову роботу, результати якої щорічно висвітлюються на науково-практичній конференції, беруть активну участь у  обласному конкурсі фахової майстерності, на якому майже постійно виборюють призові місця. В 2005 році студентка коледжа Очеретько Вікторія зайняла І місце на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед медичних училищ та коледжів України.

Традиційними стали щорічні предметні тижні, декади циклових методичних  комісій. Цікаво й різнобічно проводяться вечори відпочинку, конкурси фахової майстерності, дні народних українських свят, КВК, дієвою й насиченою є робота правового лекторію,  волонтерського загону "Милосердя”, спортивного гуртка "Ескулап". Основні віхи діяльності навчального закладу відображені в музеї історії коледжу.

Більш ніж за піввікову діяльність Чорнобильський медичний коледж підготував близько 6 тис. спеціалістів. Зараз важко знайти місто чи район України, де б вони не працювали.

Наші випускники поповнили плеяду науковців, професорів, доцентів, організаторів охорони здоров’я, лікарів, медичних сестер, фельдшерів.

Кожного року не тільки з Київської області, але й з інших регіонів України приходять в наш навчальний заклад юнаки і дівчата, щоб здобути ґрунтовну освіту. А це значить – його історія продовжується!

Форма входу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 418
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Статистика сайту

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2021